Wycieczka klasy VII

Utworzono dnia 15.10.2023

13 października 2023 r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Aldoną Borowską wybrali się do Strefy Wysokich Lotów w Lublinie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnienie więzi koleżeńskich.

Uczniowie pod opieką  trenerów uczyli się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Dwugodzinna  lekcja WF-u składała  się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy, a było  mnóstwo atrakcji, takich jak: kilkadziesiąt trampolin o różnych wymiarach, w tym profesjonalne trampoliny sportowe, ogromne poduszki powietrzne, doskonale wyposażone strefy do akrobatyki sportowej, akrobatyki powietrznej, parkour i ninja OCR, ścianki wspinaczkowe, atrakcje interaktywne oraz wiele, wiele innych! Przed wejściem na główną halę młodzież  uczestniczyła w  rozgrzewce pod okiem profesjonalnej  trenerki. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia były niezbędne, aby uniknąć kontuzji.  Po rozgrzewce, pod czujną opieką instruktorów,  uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się  świetną zabawą, a ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem.

Po skończonych zajęciach zmęczona, ale zadowolona młodzież udała się na spacer po Starym Mieście, aby później wejść do podziemi  i tam uczestniczyć w nietypowej lekcji historii. Lubelska Trasa Podziemna to niemal 300 metrowa atrakcja o charakterze turystyczno - edukacyjnym przebiegająca pod Starym Miastem. Trasa zaczynająca się w budynku Trybunału Koronnego powstała dzięki połączeniu kilkunastu staromiejskich piwnic,  rozłożonych na trzech kondygnacjach. Większość trasy przebiega na głębokości 8-12 metrów. Przejście przez trasę to nie tylko spacer półmrocznymi,  tajemniczymi korytarzami, ale też wędrówka przez historię i legendy Lublina. Przybliżane są one przez opowieść przewodnika i ekspozycję składająca się m.in. z cyklu makiet obrazujących rozwój przestrzenny miasta. Czas podróży w czasie  trwał ok. 40 min.

Wyjazd był bardzo udany, co potwierdzały  zadowolone miny uczestników.

Wycieczka klasy VII

Utworzono dnia 15.10.2023, 21:21

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.